UKS 2014 Kotuń tchnął życie w kotuński Orlik

Wraz z postępującą budową ?Orlika? w Kotuniu, pojawił się pomysł zorganizowania grupy, która pod okiem trenerów może rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. I tak w lutym 2014r. zarejestrowany został klub UKS 2014 Kotuń, którego Prezesem został Artur Krzywicki. V-ce prezesem klubu jest Dawid Ciszek, a sekretarzem Fabian Sokołowski. Głównym inicjatorem założenia klubu był Artur, posiadający kurs instruktora piłki nożnej. Swój pomysł przedstawił wtedy jeszcze absolwentowi Instytutu Kultury Fizycznej Dawidowi Ciszek. Panowie już wcześniej w trakcie budowy Orlika w odpowiedzi na ogłoszenie Gminy o naborze na stanowisko animatora Orlika, zostali pozytywnie zaopiniowani ze swoim pomysłem przez Wójta Gminy i tak krótko po oficjalnym otwarciu rozpoczęli prace nad realizacją swojego projektu. W pierwszym roku trenowała jedna grupa 15 chłopców z rocznika 2004 i młodsi. W roku 2015 utworzono kolejną grupę i teraz trenują dwie ? Żaki i Orliki. Z obecnymi grupami pracuje nam się bardzo dobrze, widać z każdym miesiącem postęp wśród chłopców.

uks-2014-kotun-_-fot3

?W 2015 r. zorganizowaliśmy 5 turniejów piłkarskich, a łącznie uczestniczyliśmy w 17 turniejach. Od tego roku wstąpiliśmy do struktur PZPN i drużyna ?Orlików? rywalizuje w Lidze Orlików OZPN Piła. W przyszłym roku planujemy zgłosić obie drużyny ? Orlik i Żak do powyższych rozgrywek?. W chwili obecnej w obu grupach trenuje łącznie 30 chłopców, z takich miejscowości jak: Kotuń, Dolaszewo, Pokrzywnica, Szydłowo, Krępsko, Stara Łubianka, Dobrzyca, Stobno i Piła. Treningi odbywają się w okresie wiosenno-jesiennym 3 razy w tygodniu po 90 minut. Zimą przenosimy się na salę gimnastyczną.

Od samego początku klub działa jako organizacja non-profit, która nie pobiera opłat od rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach, a dzięki sponsorom i instytucjom, możemy doposażać dzieci w niezbędny sprzęt do treningu i gry ? stroje, dresy itp. Utrzymujemy się z dotacji Gminy Szydłowo i Powiatu pilskiego. Wspierają nas takie firmy jak : PKS Piła, Centrum Kształcenia Kierowców ? GRYF oraz Henkel Polska.

W chwili obecnej nie prowadzimy naboru z racji braku miejsc, ale nie wykluczamy takiej możliwości w przyszłości.

Artur Krzywicki, Dawid Ciszek, Tomasz Biniek, Gazeta Szydłowska

uks-2014-kotun-_-fot-1

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*