Tobiasz Wiesiołek kandydatem na Wójta

To już pewne, Tobiasz Wiesiołek zostaje kandydatem na Wójta i do Rady Gminy Szydłowo z ramienia jego KWW. Prezentujemy Państwu sylwetkę kandydata. 

Tobiasz Wiesiołek – mgr inż. gospodarki przestrzennej. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Dumny z pochodzenia, miłujący Polskę patriota.

Polityk – samorządowiec. Od 2014 r. radny Gminy Szydłowo. Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Środowiska, członek Komisji Budżetu, Rozwoju i Infrastruktury, Komisji Statutowej, Komisji ds. szacowania strat w rolnictwie oraz Komitetu Rewitalizacji. Autor wielu interpelacji i zapytań, projektów, wniosków, raportów, opinii, koncepcji i informacji. Dyrektor biura poselskiego posła Błażeja Pardy.

Działacz społeczny. Członek zarządu LZS Iskra Szydłowo. Członek OSP Szydłowo oraz  Stowarzyszenia Biegaczy Gminy Szydłowo. Koordynator i współtwórca wielu akcji społecznych m.in. zbiórki podpisów pod wnioskiem o ścieżkę Szydłowo-Piła, dwukrotnej próby bicia rekordu guinnessa w długości niesionej flagi narodowej, Akcji Pomaluj Swoją Wieś, Akademii Wędzenia i Grillowania, olimpijskiej strefy kibica dla Natalii Madaj na remizie w Szydłowie, cyklicznych Turniejów Piłkarzyków Stołowych oraz Szydłowskich Dni Żołnierzy Wyklętych. Koordynator ogólnopolski zbiórki darów dla dzieci z Kresów Wschodnich w Akcji Wyprawka Piórnik i Zabawka. Współzałożyciel Gazety Szydłowskiej.

Laureat nagrody Głosu Wielkopolskiego Osobowość Roku 2017 w kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna na etapie Powiatu Pilskiego, V miejsce w plebiscycie Tygodnika Pilskiego Osobowość Roku 2015 w kategorii Nasi Bohaterowie, IV miejsce w ogólnej klasyfikacji sezonu 2014 powiatowego cyklu Biegaj z Nami, kategoria wiekowa rocznik ’84-98 (10 etapów).

Pasjonat gotowania z zapiekanymi kanapkami jako daniem firmowym, pielęgnacji ogrodu z ręcznymi nożycami jako głównym atrybutem, podróży z pieszą pielgrzymką ze wschodu na zachód Hiszpanii szlakiem św. Jakuba, oraz pracy ze społeczeństwem z udziałem w ponad 40 akcjach oraz 360 wydarzeniach i spotkaniach społecznych na terenie gminy. Spełniony mąż żony Doroty oraz szczęśliwy tato córeczki Dobrawy, z zapałem do powiększenia rodziny.

#BudujemyPrzyszłość