Spotkanie opłatkowe Koła Pszczelarzy w Szydłowie

4 grudnia w przeddzień dnia św. Ambrożego patrona pszczelarzy, który przypada na 7 grudnia, odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Pszczelarzy w Szydłowie. Spotkanie rozpoczęło się mszą św. odprawioną przez proboszcza ks. Mariusza Woźniaka i ks. celebranta Piotra Szczepaniuka.

We mszy świętej udział wzięły poczty sztandarowe Koła Pszczelarzy w Pile i Koła Pszczelarzy w Szydłowie. Po mszy św. członkowie koła i zaproszeni goście udali się do Centrum Upowszechniania Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości połączona z uroczystym obiadem. Spotkanie otworzył, prezes koła Tadeusz Wójcicki witając, przybyłych pszczelarzy i gości w osobach: Dariusza Chrobaka wójta gminy Szydłowo, Tobiasza Wiesiołka Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Środowiska, i zarazem Redaktora Naczelnego Gazety Szydłowskiej,  Kingę Kandułę Podinspektora ds. promocji gminy, ochrony zdrowia i koordynacji współpracy z organizacji pozarządowymi, Bogdana Klibera Przedstawiciela Wielkopolskiej Izby Gospodarczej, Konrada Jędrzejka prezesa Koła Pszczelarzy w Pile wraz z pocztem sztandarowym.

Na początku spotkania omówiono sprawy organizacyjne koła oraz wręczono upominki w postaci kalendarzy pszczelarskich członkom koła zaangażowanych w pracach społecznych koła w 2016 r. Pan Tadeusz Wójcicki złożył wszystkim zebranym życzenia z okazji dnia św. Ambrożego oraz zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

psz_04

Następnie Wójt Gminy Szydłowo pan Dariusz Chrobak złożył na ręce prezesa koła Tadeusza Wójcickiego podziękowanie za dotychczasową owocną współpracę z samorządem gminnym.

psz_06

Jednocześnie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku Wójt Gminy złożył życzenia wszystkim pszczelarzom. Przy tej świątecznej atmosferze wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia.

Po części oficjalnej podano obiad, kawę i ciasto przygotowane przez bar MOONA z Piły. Również pan Bogdan Kliber na spotkanie dostarczył ze swojego gospodarstwa sadowniczego jabłka i soki tłoczone z jabłek.
Kolejny już raz pszczelarze przekazali miód, który zostanie rozdany przez gminę dla rodzin najbardziej potrzebujących.

Jerzy Pabjan, Gazeta Szydłowska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*