Podsumowanie V Biegu i ,Marszu Trzeźwości

Mimo wyjątkowo upalnej pogody na starcie „V Biegu i Marszu Trzeźwości” w sobotę 4 sierpnia stanęło równo 200 biegaczy oraz 32 miłośników marszu Nordic Walking. 

Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, ale dla niektórych zawodników był to naprawdę ogromny wysiłek. Nawet na tak stosunkowo krótkim dystansie 5,6 km, lecz przy tak wymagających okolicznościach pogody można bardzo mocno się zmęczyć. Podwójne zabezpieczenie medyczne, woda i izotonik na półmetku oraz kurtyna wodna przed ostatnim podbiegiem były niezbędne w tych warunkach. 


Pierwszy na metę wbiegł Krzysztof Zawistowski z Miasteczka Krajeńskiego, za nim Miłosz Czechowicz z Piły, a jako trzeci zameldował się reprezentant naszego Stowarzyszenia – Szymon Drożdż. Wśród Pań zaś zwyciężyła Gabriela Trzepacz z Milejowa, druga była Ewa Matusik z Tuczna, a trzecia Bożena Łuc – również reprezentantka naszego Stowarzyszenia. 


Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za dostarczenie pięknych emocji w tej trudnej rywalizacji i miłe słowa po biegu pod naszym adresem.
Od chwili, gdy postanowiliśmy przekazywać część wpisowego na rzecz chorych dzieci z terenu naszej gminy – przelaliśmy już ponad 22 tys. złotych na konta stosownych fundacji. 


Dziękujemy wszystkim zawodnikom za to istotne wsparcie w imieniu obdarowanych – w zdecydowanej większości pieniążki te finansują część wymaganej rehabilitacji poszczególnych osób. 


Ja zaś w imieniu Stowarzyszenia bardzo serdecznie dziękuję naszym sponsorom, Staroście Powiatu Pilskiego, Wójtowi Gminy Szydłowo, dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz bardzo życzliwym pracownikom Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Starej Łubiance i oczywiście zawsze niezawodnym strażakom z OSP Stara Łubianka. 


PS. Już wkrótce rozpoczniemy zapisy na „IV Trudny Półmaraton św. Huberta”…
/Grzegorz Lewandowski/

Fotorelacja i wyniki Biegu i Marszy Trzeźwości