Dzień z Futbolem Amerykańskim w Kotuniu

W dniu 14.04.2018 r. na boisku Orlik w Kotuniu odbył się Dzień z Futbolem Amerykańskim. Pomysł zrodził się podczas ostatnich Świąt wielkanocnych. Święta wiadomo czas m.in. spotkań z bliskimi oraz przyjaciółmi i tak było właśnie tym razem, podczas wspólnego spotkania jeden z naszych kolegów nawiązał do tego, że gra w Futbol (nie mylić z Rugby), to zupełnie coś innego.

Pomysł został od razu przez nas podłapany. Jednomyślnie stwierdziliśmy że robimy taką imprezę u nas. Ustaliliśmy wstępną datę i jak widać od planu do realizacji minęły dosłownie 2 tygodnie. Uzgodniliśmy, iż na razie robimy to lokalnie, nie nagłaśniamy nie wiadomo jak mocno. Mieliśmy małe obawy o przyjęcie pomysłu wśród mieszkańców i frekwencję, ale ostatecznie nie było aż tak źle. Osoby, które przyszły absolutnie nie żałowały. Najpierw odbyły się konkurencje dla dzieci, najmłodsi chętni w pełnym ekwipunku gracza musieli wykonać przygotowane zadania. Dla zwycięzców czekały pamiątkowe medale oraz drobny poczęstunek dla wszystkich.

Przed głównym meczem nasz kolega Krzysiek Jasiukajć, zawodnik drużyn objaśnił nam zasady, podzieliliśmy się na 2 zespoły i rozpoczęliśmy grę. Nie było łatwo na początku, jednak później  gra tak nas wciągnęła, że trwała prawie 2 godz. Wszyscy byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. W końcu coś innego jak piłka nożna, czy siatkówka, było słychać wśród uczestników. Jednomyślnie stwierdziliśmy, iż takie mecze będziemy rozgrywać częściej. Kto wie może uda się w niedalekiej przyszłości ściągnąć do nas większą grupę zawodników grających w Futbol profesjonalnie i zrobić mecz z prawdziwego zdarzenia 🙂

Po meczu przygotowane dla uczestników było ognisko oraz drobny poczęstunek.  Bardzo przyjemne popołudnie oraz mile spędzony wieczór integrujący mieszkańców.

Dziękujemy naszemu koledze Krzysztofowi za inspirację, wskazówki, szkolenie i „mocną” rozgrzewkę oraz za udostępnienie profesjonalnego sprzętu. Mogliśmy dzięki temu poznać naprawdę coś nowego, poczuć Ducha Amerykańskiego Futbolu.

Tomasz Biniek