Czołowe media w Polsce pisały o kocim znaku w Tarnowie.

O Gminie Szydłowo znów przez chwilę zrobiło się głośno w Polsce. Z inicjatywy Sołtysa Tarnowa Tadeusza Obrockiego, wjeżdżając do miejscowości mijamy nietypowy znak drogowy, o którym informowały wszystkie wielkie media krajowe w tym m.in. Teleekspres, TVN24, Onet, Fakt, RMF24 oraz wiele innych lokalnych i regionalnych dzienników. 

Sołtys w wywiadzie dla TVN24 tak przedstawił sytuację: „Przypuszczam, że jesteśmy jedyną miejscowością w Polsce, która posiada taki znak. Wywołuje to czasami uśmiech ale i również zrozumienie i szacunek innych ludzi. Postawienie znaku zwolnij z wizerunkiem kota wpłynęło pozytywnie na liczbę ginących kotów i wzrost bezpieczeństwa pieszych.”

Tarnowo na przestrzeni lat wyrosło na turystyczną stolicę Gminy Szydłowo. Znajduje się tu wiele ciekawych miejsc i gospodarstw turystycznych, w których można spędzić aktywnie wolny czas, dobrze zjeść, przenocować, zanurzając się w naturze i pięknie otaczającej przyrody, lasów i wód. Znak jest kolejnym elementem dla którego warto odwiedzić to miejsce.

Tobiasz Wiesiołek