Alpakoterapia u Państwa Kowalskich w Cochu

Dziś odkryłam wyjątkowe miejsce w naszej pięknej gminie, w mojej miejscowości-Coch  
Poznałam bardzo przyjaznych i sympatycznych ludzi, a na ich podwórku biegają przemiłe Alpaki: Kropek i Pako 😊 Państwo Kowalscy prowadzą Alpakoteriapie dla dzieci i dorosłych. Przyjeżdżają do nich goście z różnych stron Polski 

Parę słów odnośnie Alpakoteriapii (tekst zaczerpnięty ze stronywww.juniorowo.pl):

Alpaki darzą ludzi bardzo dużą sympatią i nie boją się ich towarzystwa. Ze względu na spokojną naturę alpak kontakt z nimi powoduje zmniejszenie lęków czy stresów. Przebywanie w towarzystwie tych zwierząt łagodzi uczucie napięcia i niepokoju, a ich głaskanie oraz przytulanie pomaga rozluźnić się i otworzyć. Wszystko to sprawia, iż kontakt z nimi poprawia samopoczucie, a także zwiększa zaufanie.

Przebywanie w ich otoczeniu poprawia samopoczucie

Alpaki to zwierzęta o spokojnej i łagodnej naturze. Nie wykazują agresji, dlatego wzbudzają tak dużą sympatię szczególnie wśród dzieci. Są inteligentne i ciekawe otoczenia, a przy okazji łatwo się uczą. Mają bardzo miękkie oraz przyjemne w dotyku futro, które jest hypoalergiczne, co stanowi atut dla alergików. Ich uroczy wygląd, który sprawia, że nie sposób się nie uśmiechnąć oraz ich pozytywne usposobienie jest idealne dla usprawnienia rozwoju człowieka, dlatego coraz chętniej wykorzystywane są właśnie podczas terapii.

Alpakoterapia to terapia z udziałem alpak

Terapia z alpakami to nowa dziedzina zooterapii, polega na współpracy terapeuty i pacjenta z alpaką. W tej relacji alpaka stanowi motywator do podjęcia działania, co pozytywnie wpływa na sferę emocjonalną, poznawczą oraz społeczną. Kontakt z nimi w szczególności pozytywnie wpływa na dzieci. Dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka oraz pewności siebie. Ze względu na to, iż dziecko sprawuje opiekę nad alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności nad drugą istotą. Pod tym względem pełni funkcję wychowawczą, a także resocjalizacyjną.

Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu z Panem Markiem Kowalskim pod nr tel. 724-455-600

Weronika Kucharczyk