Akcja Pomaluj Swoją Wieś. Wywiad z Tomkiem Bogdanowiczem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zacznijmy od początku, skąd pojawił się pomysł, aby zająć się sztuką graffiti ?

Zawsze, gdy wychodziłem ze znajomymi, widywaliśmy graffiti na murach. Każdy z nas chciał
stworzyć coś takiego. Tyle tylko, że ja w ten temat szedłem uparcie a oni po czasie to zostawili. Później wciągnąłem w to Dominika Kostkę i tak razem już od kilku lat malujemy.

Kiedy wasze projekty z kartek zaczęły przechodzić na ściany ?

Nasza przygoda z muralami wystartowała od pracy na ścianie szkoły w Szydłowie. Ówcześni
gimnazjaliści z klasy 3 postanowili podarować szkole nietypowy prezent ? mural. Z wielką radością przyjęliśmy propozycje stworzenia naszego pierwszego projektu farbami. Kilka miesięcy wcześniej rozmawialiśmy z Tobiaszem Wiesiołkiem o Akcji Pomaluj Swoją Wieś. Propozycja rozeszła się bez echa i sam projekt ucichł. Tak więc gdy dostaliśmy możliwość ?pomalowania naszej wsi? od razu wciągnęliśmy w to Tobiasza. Pomógł nam od strony organizacyjnej i technicznej.

Jak dalej potoczyła się wasza przygoda ?

Po muralu w szkole mieliśmy spory przestój, około roku. Dopiero niedawno coś znowu ruszyło. Wszytko za sprawą radnego Jacka Klisia z Pokrzywnicy, który postanowił nadać świeżości przystankowi w swojej miejscowości. Poprosił nas o przygotowanie projektu a później jego wykonanie. Bardzo zaangażował się w to przedsięwzięcie. Dzięki Jackowi zyskaliśmy rozgłos i możliwość kontynuacji akcji. Teraz jesteśmy w trakcie wykonywania projektów w Kotuniu i zgłaszają się do nas następne osoby zainteresowane naszą działalnością.

Czy graffiti to trudna sztuka ?

Na pewno wymaga sporo ćwiczeń. Jednak sądzę, że jeśli ktoś ma zajawkę i potrafi malować to sobie z tym poradzi.

Co z Akcją Pomaluj Swoją Wieś ?

Jest to bardzo ciekawy pomysł na nadanie naszej gminie wyrazistości oraz na aktywizację
młodzieży. Tak jak już wspomniałem, ?malować swoją wieś? zaczął oddolnie Jacek Kliś, który pokazał, że wystarczy trochę zaangażowania i chęci, aby stworzyć coś ciekawego. Aktualnie rozmawiamy z gminą oraz grupą ASTA, która chce nas wspomóc w zorganizowaniu warsztatów graffiti pod okiem artystów z Piły. Jednocześnie poszukujemy również innych młodych artystów, którzy chcieliby się nauczyć tej wyjątkowej sztuki.

Dominik Kostka 29.06.2016 r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*