Akcja Głośnego Czytania na ulicach Starej Łubianki

 

O zaletach czytania można napisać wiele artykułów. Głośne czytanie to doskonały trening dla naszego mózgu. To również oderwanie się od szarej rzeczywistości. Niestety, w dzisiejszych czasach maleje liczba miłośników czytania. Tempo życia, uzależnienie od komputera, telefonów, sprawiają, że ludzie coraz mniej czytają!

W miniony piątek uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance postanowili zachęcić, tym razem dorosłych, do czytania książek! Nad przebiegiem akcji  czuwali uczniowie klasy VII SP, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Przygotowali plakat i  tabliczki promujące czytelnictwo. Zadbali też o kolorowe kostiumy bohaterów jednej z najpiękniejszych lektur- „Mały Książę”. To właśnie z tą książką pod pachą wyruszyli w teren! Akcja Głośnego Czytania objęła ulice Starej Łubianki!

Do przedsięwzięcia przyłączyli się również uczniowie z  klasy IIIA, na czele z Panią Iloną Przydatekwychowawcą, bibliotekarką, która wyjątkowo dba o dobrą kondycję czytelników naszej szkoły! Dzieci z tej klasy wzięły ze sobą swoje ulubione książki. Do akcji przyłączyli się też uczniowie z klasy VI B.

Cała akcja została pozytywnie przyjęta przez mieszkańców Starej Łubianki, choć nie wszyscy dysponowali czasem.  Większość  z wielką ochotą przeczytała krótki fragment książki. Z resztą, jak można było odmówić Małemu Księciu?  Dziękujemy i zachęcamy do wszystkich czytania!

Red. Paulina Kurasz

Fotorelacja: Tomasz Znajdek