Academia Cultural Ekologiczna Szkoła Językowa w Skrzatuszu

¡HOLA! ¿QUÉ TAL?

Nazywam się Ola Janka, z Hiszpanią jestem związana od wielu lat. Rozpoczynając naukę w liceum międzynarodowym w Madrycie, postanowiłam pójść o krok dalej i maturę ukierunkowałam pod studia Inżynierii chemicznej i procesowej, które zaczęłam na Universidad Autónoma w hiszpańskiej stolicy.

W Madrycie właśnie powstał pomysł przeniesienia pasji nauczania języka i zagłębienia się w kulturę hiszpańską do naszej rodzinnej miejscowości. Wiele słyszeliśmy o mniejszych szansach społeczności wiejskich co do dostępności uczenia się języków obcych, angielski i niemiecki to już języki, których znajomość jest uznawana jako umiejętności standardowe.  Dlatego też postanowiłam zacząć coś, co nie tylko potężnie podniesie kwalifikacje każdego z Was, ale również, nauczanie i przekazywanie wiedzy o Hiszpanii i języku hiszpańskim jest to przede wszystkim moja mała pasja, w którą wkładam wiele serca i zaangażowania.

Z tego względu projekt, który stworzyłam trwał tak długo i odznacza się tak wysokim stopniem innowacyjności. Chciałam, żeby był dopracowany w taki sposób, abym przekonała nim siebie samą i swoich najbliższych do nauki, tylko wtedy mogłabym być pewna, że coś, co zaoferuję będzie mogło przyciągnąć innych i uatrakcyjnić czas wolny naszym regionalnym sąsiadom.

Chciałabym jeszcze wspomnieć, o wsparciu i wielkiej roli w pisaniu projektu odegranej przez Lokalną Grupę Działania Krajna nad Notecią. Po wielokrotnych szkoleniach i konsultacjach w LGD, stworzony przez nas projekt zdobył największą liczbę punktów. Potem była sterta dokumentów i pozwoleń, ale w końcu, w sierpniu nadeszła oczekiwana pomoc finansowa z Urzędu Marszałkowskiego.

Jesteśmy na etapie rozkręcania Academii, naszym głównym celem jest umożliwienie uczenia się języków obcych w małych miejscowościach. Nowoczesny sprzęt pozwoli Państwu na atrakcyjne, ciekawe metody usprawniania języka zamiast standardowej nauki słówek. Z drugiej strony, Academia powstanie na bazie naszego domu rodzinnego, mam nadzieję, że zapewni to swojską i przyjazną atmosferę. Dbamy w ten sposób zarówno o najmłodszych studentów, którzy chcieliby zrozumieć o czym śpiewa słynna Violetta, czy też posłuchać oryginalnego wywiadu Messi czy Ronaldo, ale również mamy na uwadze starszych wielbicieli języków, chcących podnieść swoje kwalifikacje do kolejnych życiowych wyzwań czy też marzących o letnim odpoczynku na Las Palmas podczas kolejnych wakacji.

Naszej pierwszej prezentacji można było doświadczyć na gminnych dożynkach w Starej Łubiance.

Mamy miłe wspomnienia z dożynek, gdzie pojawili się pierwsi chętni do nauki, mamy mnóstwo pomysłów co do uatrakcyjniania wolnego czasu lokalnych mieszkańców. Zapraszamy do naszej szkoły i zapoznania się z ofertą.

Będziemy informować Państwa o postępach w powstawaniu i rozwoju Academii Cultural.

Widzimy się pod adresem:

Ul. Czerwonych Domków 1, 64-930 Skrzatusz

Tel. 506744134

Saludos,

Aleksandra Janka