7 pytań do trenera Derby Stara Łubianka Piotra Gałeckiego

1. Jak ocenia Pan okres przygotowawczy klubu do rundy wiosennej? Ile rozegraliście sparingów i jaki jest bilans tych meczów?

Okres przygotowawczy oceniam pozytywnie, frekwencja na treningach zadowalająca, trochę kolidowała aura (nie tylko nam ale i pozostałem zespołom) i dłuższy okres trzeba było przebywać na hali i orliku czyli małych boiskach co trochę zakłócało przygotowania do sezonu. Tym bardziej, że jestem trenerem dopiero od lutego więc ta trudność była bardziej dotkliwa, gdyż wolniej poznaje się zespół. Na hali czy orliku idzie zrobić o wiele mniej niż na boisku. Ale generalnie okres przygotowawczy do rundy wiosennej oceniam bardzo pozytywnie ze względu na frekwencje i zaangażowanie zawodników.

2. Jakich nowych zawodników na boisku zobaczą kibice po przerwie zimowej?

Bartosz Gałecki , Jakub Skwarek, Timothy Olufleme, Patryk Królak, Maciej Konert, Daniel Ciszek, Krzysztof Pietrasik , oraz wracający po kontuzji Dawid Ciszek

3. Kto odszedł z klubu?

Na tą chwile co mi wiadomo nikt.

4. Który z zawodników szczególnie wyróżniał się w okresie przygotowawczym?

Najchętniej poproszę o następne pytanie powiem tak nikogo się nie wyróżnia i nikogo nie gani na forum publicznym. Ja mogę krytykować lub chwalić kogoś w szatni. Ogólnie na wyróżnienie zasługuje cały zespół gdyż z zagazowaniem trenował i grał mecze sparingowe.

5. Runda jesienna, czy jest trener zadowolony z wyniku osiągniętego przez Pańskich piłkarzy? Jakie wnioski wyciągnęliście po przeanalizowaniu potyczek?

Tak jak już zaznaczyłem na początku naszej rozmowy trenerem jestem dopiero od lutego i mnie nie było w rundzie jesiennej i nie zwykłem oceniać pracy kolegów trenerów

6. Proszę o przedstawienie planów klubu na sezon?

Przede wszystkim poprawa jakości gry a co za tym idzie poprawa miejsca w tabeli i przywrócenie dobrego wizerunku klubowi dzięki dobrym wynikom

7. Który z rywali zapowiada się najmocniejszy?

Na pewno czołówka tabeli a więc Zjednoczeni Kaczory, Kłos Budzyń, Orzeł Pęckowo… z racji miejsca zajmowanego w tabeli, a inne kluby nie mam pojęcia w poziomie reprezentowanym przez kluby A klasy gdyż ostatnie lata byłem trenerem w klasie okręgowej.

Rozmowę przeprowadził Tobiasz Wiesiołek